Петричките щеки се утешават с наградата за най-добър юноша

Бившият състезател на клуб „Bo&Bo“ Георги Георгиев спечели републиканското първенство по билярд на 10-та топка, проведено в Петрич. На финала шампионът, който вече се състезава за столичния „The Academy“, победи с 9:2 Марио Вълчев. Бронзовите отличия останаха за загубилите полуфиналисти Стоян Карастойков и Румен Мутов. За първи път напоследък петричани не успяха да пласират свой състезател в зоната на медалите. Най-предно класиране направи Даниел Тодоров, който остана 5-и, като на четвъртфиналите бе тотално надигран с 8:0 от вицешампиона М. Вълчев, елиминирал на предното стъпало със 7:4 и бившия футболист Милчо Макенджиев. Домакините трябваше да се утешат с наградата на Александър Касабов за най-добре представил се юноша. Отлична оценка на организацията на проявата даде младата съдийка международна категория Деси Божилова. 60 състезатели от цялата страна взеха участие в надпреварата. Наградите на призьорите връчиха президентът на федерацията по билярд и на местния клуб Георги Божков, директорът на дирекция „Образование, култура, спорт, социални дейности и здравеопазване“ Нина Попова и отговорникът за спорта към община Петрич Георги Георгиев.