Пирин разби Созопол за няколко минути

Фаворитът за промоция в efbet Лига Пирин (Благоевград) си го изкара на Созопол. „Орлетата“, които допуснаха загуба с 0:2 в регионалното дерби със Септември (Симитли) през седмицата, разбиха своя противник с 4:1 на стадион „Христо Ботев“, в мач от 4-ия кръг на Втора лига.

Конър Хендерсън даде аванс на „зелените“ още в 13-ата минута, но малко преди края на първата част Иван Колев с хубав изстрел изравни, пише спортал. Това се случи в 40-ата минута, а през втората част домакините излязоха готови на всичко, за да вземат победата.

Така в рамките на седем минути вкараха цели три попадения и решиха мача в своя полза. Антон Карачанаков върна преднината в 47-ата минута, Красимир Станоев увеличи на 3:1 в 50-ата минута, а още четири по-късно Стилиян Николов довърши Созопол с четвърти гол.
Вторият успех на Пирин изведе тима на трета позиция със седем точки. Гостите останаха на 15-то място с две точки.