Препоръката на ЕК за кризисни раници със суха храна, термоодеяло, фенерче и транзистор в гардероба поляризира мненията на властта и избирателите

Евродепутатът А. Новаков: “Мярката е нужна”, бившият му колега А. Адемов със съвет да не дърпаме дявола за опашката, хората обаче с друг план: Точка 1 за действия при кризи е разпускане на Еврокомисията

Препоръката отпреди няколко дни на Европейската комисия всеки член на Европейския съюз да си приготви раница за евакуация с най-необходимите неща за оцеляване в продължение на 3 дни раздвои мненията на настоящи и бивши евродепутати.
Съветите на еврочиновниците в раницата да се сложат консерви и суха храна, вода, радио с резервни батерии, термоодеяло, резервни очила с диоптър, тесте карти за игра, копия от важни документи, фенерче, въже, челник, кибрит, лекарства и т. н. породи остри дискусии сред политици, общественици и в социалните мрежи.
„Нужно е“, е категоричното мнение на евродепутата от Благоевград Андрей Новаков.
„Препоръката на ЕК за подготовка на пакет с най-необходимото за оцеляване в продължение на 3 дни е за всякакви кризисни ситуации – природни бедствия като земетресения, наводнения и пожари, пандемии и големи производствени аварии, кибератаки, саботажи и въоръжени нападения срещу държави от ЕС, такава беше и ситуацията с Ковид-19. Разбира се, случващото се в Украйна и Близкия изток също допринася за това. Уви, съдбата е решила да живеем в такива времена. И за това не трябва да виним европейските институции, защото Европа досега война не е започвала. Това обаче не попречи преди 2 години на българския бряг да бъдат открити останки от дрон с боеприпаси, на територията на Полша да падне ракета, която уби двама души, и т.н. Надявам се европейците да не приемат тази препоръка на ЕК с паника. Аз лично още не съм си приготвил раница за евакуация, но в най-скоро време ще го направя. Ще прехвърля някои неща от раницата си за планина – като термоодеялото, например“, заяви Новаков.
„Има логика в тази препоръка“, коментира и бившият евродепутат от Гърмен Асим Адемов.
„Светът стана много несигурно място. Раздвоен съм дали да се шегуваме с тези неща… Както се казва, по-добре “да не дърпаме дявола за опашката”.
На обратното мнение е бившият евродепутат Ангел Джамбазки, който направи обстоен анализ на нарочното видео, пуснато от комисаря от Белгия Хаджа Лахбиб, и на съдържанието на кризисните пакети, които всеки европеец трябва да напъха в гардероба си.


„С това уникално видео великаните от Брюксел ни предлагат изключително важни съвети за оцеляване във война (извинете, „криза“) – директно от новата суперзвезда на евробюрокрацията, комисарката по равенството, готовността и хаоса Хаджа Лахбиб.
От нейното видео разбираме, че войната не е страшна – стига да сте въоръжени с правилните аксесоари. Представям ви краткия, но безценен наръчник на ЕК за справяне с апокалипсиса:



  1. Очила – за да виждате какво се случва (ако сте късогледи, поне ще загинете с илюзията, че всичко е наред).
  2. Документи във водоустойчива чанта (защото, както знаем, ракетите се разтварят във вода).
  3. Фенерче, кибрит и запалка (войната идва, но вие сте подготвени за къмпинг).
  4. Една бутилка вода е живот (Браво, Айнщайн).
  5. Швейцарски армейски нож с 18 функции (когато врагът дойде с танкове, винаги можете да ги уплашите с отварачка за консерви).
  6. Не забравяйте лекарствата си (защото алергиите не правят пауза по време на война).
  7. Вземете си храна, може да огладнеете (революционно откритие в науката за човешкото оцеляване).
  8. Малко пари в брой – кредитните карти стават безполезни (защото в разгара на ядрения апокалипсис първата грижа на всички ще бъде дали имате точни пари за рестото).
  9. Зарядното – изключеният телефон е краят (дори в бункера ще ви трябва TikTok).
  10. Карти за игра – малко разсейване не вреди (когато светът гори, вие играете белот).
  11. Радио – вероятно малко (защото ако трябва да избирате между храна и радио, изберете радиото – поне ще знаете от кого да се страхувате днес).
    С такъв гениален план Брюксел гарантира не просто оцеляване, а истински комфорт в условията на война. Следващата стъпка вероятно ще е наръчник „Как да останем позитивни в радиоактивна среда“.
    Безумци.
    В социалните мрежи пък се изля истински хейт потоп срещу ЕК, която в България масово се свързва главно с препоръките отпреди години краставиците да са прави и да се забрани консумацията на субпродукти.
    R. Yankova:
    Тези съветници да си носят стълба и въже. Когато намерят достатъчно високо дърво, сещате се какво да направят.
    С. Рангелова:
    Ако не беше толкова тъжно, можеше и да се посмеем…
    Y. Yankov:
    Камен Донев, актьор: Простият човек няма как да осъзнае, че е прост. Трябва да му го кажеш. И тогава той се сърди, че даже налита на бой. И трябва да го набиеш. И тогава той ходи хем бит, хем прост…
    M. Dimitrov:
    Тези идиоти от ЕК освен някоя г@йстратегия нищо друго не може да измислят
    Я. Янакиев:
    Велики са, указания от хора, които не са спали и един ден сред природата.
    М. Бранкова:
    За памперси нищо не казват…
    V. Vasilev:
    Толкова глупотевина няма кой да измисли!!!
    А. Соколов:
    Евроидиотията добива застрашителни размери. И не знам дали Путин ще ни напада, ама тия бюрократи ще ни довършат!!!
    M. Mitovska:
    Раницата е приготвена, чакаме инструктаж за посоката.
    Jota Fuerte:
    Подиграват се с нас!
    Мръсна Гад:
    Казаха ли след пакета за 72 часа какво правим?
    В. Манолов:
    Тези явно ползват за наръчник книгата на Оруел „1984“! Всичко е направено и се прави едно към едно…
    T. Karayoncheva:
    Боже, с какво се занимават, изтрещели хора! И от нас са парите за тях!!!
    Д. Нецов:
    На пръв поглед смешно. Но само на пръв поглед. Трагично е какви хора се занимават с управлението на ЕС. Инфантилизацията на институциите е все по-застрашителна.
    Z. Dimitrov:
    Випиющата некадърност на инсталираните (никой не е гласувал за тях) марионетки е потресаваща!
    Що така не обръщат внимание на един по-сериозен проблем – нали ония искат да пласират и налагат дигитално евро, а също и да откраднат всички спестявания на хората, за да ги лансират за нови оръжия? Е, по време на война, като спре токът, с това цифрово евро какво точно ще може да си купи човек? Или той, врагът, няма да посяга на енергетиката? И като разбере, че ЕС се е съгласил да се самоубие с мантрата за нулеви емисии, ще се впечатли и ще напусне завинаги територията?
    V. Minchev:
    След капачката дето ти събира сополите от носа, това ще да е другото “велико откритие” на европейските мозъци.
    С. Златаров:
    Психологически ни подготвят. Капка по капка камък пробива. Ще има още много подобни публикации, за да ПРИВИКНЕМ постепенно и незабележимо с тази идиотия! На това разчитат. Въобще не е смешно!
    Ю. Ангелов:
    Щом се говори постоянно да се запазим, това е страшно – готвят се за война
    D. Dimitrov:
    С толкоз подготовка за бедствия и войни и аз се подготвям но според съветите на Шкумбата от соца „какво да правим при ядрен взрив“:
  12. Да вземем бял чаршаф и да тръгнем бавно към гробищата, защото там кат ни цепне бомбичката, направо ни копаят!
  13. При ядрен взрив се развива много висока температура и трябва да държим оръжието напред, за да не ни капе по краката!
    404
    Зачетох се от любопитство и обещавам да напълня една раница със сухари, русенско варено и пастет, ще си приготвя и батерии за фенерчето. Обаче се зачудих какво ще правя с радиото за приемане на дълги вълни… защото на такива не се излъчва нищо от над 10 години.
    И. Николов:
    Че ние от бившия соцлагер това вече сме го играли – и НВО, и военно обучение 20 дена в полите на Рила, после казарма 2 години; ехеееей, къде сте тръгнали, европейчета, ние оттам се връщаме.
    Станислав:
    Едно време нали ги имахме тези неща и ги отхвърлиха като вредни. Имаше убежища във всеки блок, училище или други обществени сгради. Имахме часове по гражданска защита. Имаше складове на гражданска защита с всичко необходимо за всеки гражданин. Сега искали да го връщат. Те 20 години едва успяха да опразнят всички складове на гражданска защита и да унищожат всички инфраструктури за убежища, сега поне 40 години ще трябва да ги възстановяват.
    Фон Дер Люлин:
    И бабата на Олаф Шолц имала три нощни гърнета – керамично, порцеланово и емайлирано, но когато руснаците влезли в Берлин, се насрала в гащите. Така че в бойната си готовност да включат и памперси – много памперси!
    Евроатлантик:
    Това е много добра идея! Аз дори бих препоръчал да се отиде още по-далеч, като се вземе пример от Израел. Там освен запаси, всяко семейство е длъжно и си изгражда собствен бункер. При необходимост държавата раздава оръжие и муниции и на практика Израел е непревземаем, с железния купол, бункери и джавелини, както и невероятните танкове, които притежават! Нито един израелски танк и нито един самолет не са били поразявани за последните 50 години.
    Юруш:
    Да не тръгнат на проверки по домовете?
    Шило:
    Е, те сега изчезна тоалетната хартия!
    ке рико:
    Сега разбирам защо почнаха да слагат насекоми в храните – като свършат 72-часовите запаси от храна, хората да са подготвени и да не се гнусят от скакалци, хлебарки и прочее деликатеси.
    Приоритетно:
    Точка първа от плана за действия при кризи: разпускане на ЕК.
    Тридневният срок е изчислен въз основа на допитвания на Евробарометър – анкетите показват, че повечето граждани на ЕС не биха могли да издържат повече от това време, без да си готвят или да се отопляват.
    Темата е с продължение – през 2027 г. се предвижда да бъде създаден хъб на ЕС за координиране при кризи. Междувременно някои европейски страни вече публикуваха наръчници за оцеляване при война и бедствия. В тях има препоръки за храни с дълъг живот – като кутии с боб, енергийни блокчета, макаронени изделия, както и йодни таблетки в случай на ядрена авария.
    Милиони шведи получиха копия от брошура, която съветва населението как да се подготви и да се справи в случай на война или друга неочаквана криза. Наръчникът „Ако дойде криза или война“ е актуализиран преди 7 г. поради това, което правителството в Стокхолм нарича влошаваща се ситуация със сигурността.
    Финландия публикува свои съвети онлайн за „подготовка за инциденти и кризи“. А норвежците също получават брошури, призоваващи ги да бъдат в готовност да се справят сами за една седмица в случай на екстремно време, война и други заплахи.
    През лятото на миналата година датската агенция за управление на извънредни ситуации съобщи, че изпраща имейл на възрастни датчани с подробности за водата, храната и лекарствата, които ще им трябват, за да преминат през криза в продължение на три дни.
    ВАНЯ СИМЕОНОВА

Подобни новини

1 Коментар

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *