Работилница за маски „Мечкарница“ отваря врати в Перник

Работилница за маски „Мечкарница“ отваря врати днес в Младежкия дом в Перник. Тя е традиционна още от 2008 година и е част от фестивалната програма на маскарадните игри, създадена по идея на тогавашния директор на РИМ Симеон Мильов.

Тази година мястото на спечелилия приза „Най-славен майстор“ Малин Будинов заема внукът му Малин Малинов. Сред майсторите са и Димитър Пламенов, майстор-опинчарът Петър Найденов, Людмил Димитров, участникът в първото издание на работилницата Камен Янев и други.

От Задругата на майсторите участват майстори с ателиета за изработване на сувенири. Сред тях са Диана и синът й Мирослав Цинцарски, Гергана Божилова – майстор на сувенири от царевична шума, и други.  За първи път в ателието участват и ученици от Перник със стъклопластики.

Гостите на работилницата могат и сами да се включат в изработването на маски и сувенири.

КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *