Развалиха треньорския тандем в „Пирин ІІ“ преди разгрома над Г. Драглище в Елешница

Треньорът на „Пирин ІІ“ Велко Георгиев бе освободен след 6 мача начело на отбора, в които дубълът на орлетата записа 5 победи и равенство в „А“ РФГ. Специалистът от симитлийското с. Полето стана жертва на промените благоевградския клуб, които настъпиха след смяната на президента Ива Дацева-Уорън и спортния директор и неин съпруг Греъм Уорън. В. Георгиев работеше в тандем с Васил Петров, който засега остана сам да се оправя с пиринци в ІV дивизия. В тази ситуация тимът разгроми като гост „Ураган 1970“ /Горно Драглище/ със 7:1 на стадиона в Елешница и еднолично оглави класирането. Кристън Иванов откри във 2-та мин., а головете на капитана Веселин Стойков /27/ и Николай Николов /40/ предопределиха съдбата на трите точки още преди края на първото полувреме. В. Стойков направи 4:0 в 50-та мин., символичните домакини намалиха чрез Йордан Падарев /66/, ала автогол на Христо Мекушин /69/ бързо възстанови аванса на зелено-белите. В 76-та мин. Мариян Вангелов бе точен за 6:1, а ветеранът В. Стойков оформи поредния си хеттрик в пиринската бундеслига 3 минути преди края на редовното време. Изразителната победа насмалко да бъде помрачена от опасното влизане на Благовест Джиндаров в краката на обещаващия юноша Петър Кепов-младши. Резервата на ураганите получи директен червен картон от благоевградския рефер за нарушението си в 79-та мин., а младокът напусна терена с изписана болка на лицето. В. Петров продължи с 10 човека, но след около минута синът на неостаряващия бранител на „Велбъжд“ Петър Кепов сам поиска да довърши мача и се върна в игра.

„УРАГАН 1970“: Гюмов, Костов /46-Джиндаров/, Бурдин, Алгерин, Мекушин, Огнянов, Георгиев, Славков, Калпачки /46-Падарев/, Цирков /46-Димиров/, Т. Пандев.

„ПИРИН ІІ“: В. Христов /81-Прангов/, Н. Николов /68-Чавдаров/, Кепов, Ангелов, Малашевски /68-Донков/, Митев, Хр. Иванов, Вангелов, Стоев /72-Германов/, В. Стойков, Кр. Иванов /72-Гълъбов/.