СЛЕД КЪРВАВОТО МЕЛЕ В С. БАЛДЕВО! Благоевградчанинът Кирил Партулов от болничното легло: Симеон Бакалов ме наряза с нож, докато се опитвах да разтърва приятелите си, и избяга

Под надзора на прокуратурата в Гоце Делчев започна разследване на инцидента в село Балдево, община Гърмен, при който трима мъже бяха наръгани с нож и приети с порезни рани в болница. Като извършител на нападението пострадалите посочиха 31-годишния Симеон Бакалов, зет на певицата Николина Чакърдъкова. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 131, ал. 12 от НК – причиняване на лека телесна повреда по хулигански подбуди.

Както „Струма“ писа, екшънът станал в неделя през нощта пред заведение в село Балдево. Един от участниците в мелето извадил нож и започнал да го размахва, в резултат на което наранил трима мъже и избягал. Сигналът за „кървавата баня“ е подаден в 1 ч.,  като пострадалите били качени в автомобила на жена от селото, която тръгнала към болницата в Гоце Делчев. По пътя се засекли с линейка на ФСМП – Гоце Делчев. Тримата мъже са откарани до МБАЛ „Иван Скендеров“ с прободно-прорезни рани на крайниците. 51- годишният Любен Славчев от с. Балдево е намушкан в областта на дясна предмишница, 30-годишният Кирил Партулов от Благоевград в дясната ръка, а 47- годишният Георги Кременлиев от с. Гърмен в дясното бедро и подбрица. Най-сериозно е състоянието на Георги Кременлиев, който е настанен в отделението по реанимация, където му е направено кръвопреливане. Другите двама мъже са хоспитализирани в отделението по хирургия.

Пострадалите са без опасност за живота, съобщиха за „Струма“ от управата на лечебното заведение. Те са посочили пред полицаите, че били нападнати с нож от Симеон Бакалов, който избягал заедно с Илия Карпатов. Двамата били заловени от полицаите на ул. „Пейо Яворов” и отведени в полицейското управление , където им е издадена заповед за задържане за срок до 24 ч. по ЗМВР. Случаят е докладван на прокуратурата. Симеон Бакалов и Илия Карпатов са били освободени няколко часа по-късно от полицията, твърди Борис Партулов от с. Балдево, бащата на пострадалия благоевградчанин. Репортер на „Струма“ вчера се свърза по телефона с 30- годишния Кирил Партулов , който от болничното легло се съгласи да разкаже за инцидента.

„Аз живея в Благоевград, но ходя в с. Балдево, откъдето е баща ми, там имаме роднини. В събота вечерта  бяхме седнали с приятели в заведение на центъра. По едно време дойде Симеон Бакалов, когото аз дотогава не познавах. Чух, че се е изявявал в селото, на масата се заговори, че преди 2 седмици блъснал кола в селото и избягал. Хора от компанията започнаха да се възмущават, че е можел да блъсне и убие някой, и му казаха да си тръгва. Стигна се до спор, при който един мъж тръгна към него, след това и друг. Като видях, че става спречкване, се втурнах да ги разтърва, при което той ме наряза с нож и побягна. Другите двама мъже също бяха наръгани. Имаше много свидетели на инцидента. Обадиха се на 112 да дойде линейка, но едно момиче от селото предложи да ни закара до болницата и някъде по пътя срещнахме колата на Спешна помощ. Приеха ни в болница, шиха ни и ни дадоха обезболяващи. Аз и Любен сме заедно в една стая, Георги е в реанимация. Чакаме да дойдат полицаите и да дадем показания”, заяви вчера преди обяд в телефонния разговор Кирил Партулов.

Тримата пострадали са с криминални прояви, но благоевградчанинът не е осъждан, за разлика от другите двама мъже. Посоченият от тях нападател Симеон Бакалов е родом от Сандански, бивш ММА боец, с чисто съдебно минало.

Работата по случая продължава, в хода на разследването предстоят разпити на свидетели и назначаване на експертизи.

„Моето име бе намесено в инцидент, който се е случил през нощта в събота срещу неделя. Осъждам остро такива постъпки, те са недопустими за нашето общество”. Това казва в изявление известната певица Николина Чакърдъкова по повод инцидента, в който бяха наранени с нож трима мъже в заведение в село Балдево от Симеон Бакалов.

„Нека органите на реда да предприемат необходимите мерки и законът да определи наказание за всеки един от деятелите. Всеки носи последствия за своите действия. Искам да заявя, че едно от лицата, замесени в конфликта – Симеон Бакалов, е мой бивш зет и са разделени с моята дъщеря Мария. Всеки конфликт има две страни и се надявам правоприлагащите органи да установят реалната виновност на двете страни в конфликта”, се казва още в позицията на известната певица. БЕТИНА ГЕОРГИЕВА    

Подобни новини

1 Коментар

  1. Парталя

    Борисчо недей да лъжеш педалче малко лично ти си го дърпал навън от заведението да го завлечете в гориста местност дс го биете 15 човека. Лично ти си го ритал в главата и той при неизбежна самоотбрана се е защитил. Наръгания герогинкременлиев – патката е осъждан за побой над бременна жена – вие сериозно ли си вярвате че сте жертви а ?

    Отговори

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *