Стационарна камера е монтирана на бул. „Юрий Гагарин“, известен като вътрешноградската магистрала, в Перник, съобщиха водачи. Устройството се намира след светофара за кв. „Тева“ и снима в посока центъра. Камерата ще засича скорост и ще отчита валидността на стикерите за гражданска отговорност и преглед.
Вътрешноградската магистрала е сред най-невралгичните в Перник, на които често стават катастрофи. Причината е, че се кара с висока скорост, въпреки че разрешената е 50 км./ч
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА
