С много емоции колективът на гоцеделчевската Природо-математическа гимназия „Яне Сандански“ начело с директорката Елка Божикова си взе довиждане със старши учителя по български език и литература Виктория Кирева и главния учител, преподавателя по химия Марияна Карамитева, които излизат в заслужена пенсия.
През цялата си кариера В. Кирева възпитава в любов към родния език и литературата поколения ученици, които помнят отдадеността й, както и съветите й в личен и в професионален план.

М. Карамитева е известна с насърчаването на научното мислене сред учениците си и подготовката им за бъдещо развитие в областта на природните науки. Под нейно ръководство голяма част от тях са постигали успехи в регионални, национални и международни състезания.
С пожелания за радост и удовлетворение целият екип на гимназията изпрати уважаваните си колеги в пенсия.
СТАНИСЛАВА ДАЛЕВА
