С 2 гола на Бг-Роналдо и червен картон „Вихрен“ мина класически през Ихтиман

„Вихрен“ премина класически през Ихтиман, където изкова победата с 3:0 над местния „Ботев“ още до почивката. Под рамката на детелините дебютно започна Георги Ставрев, а досегашният титуляр Радослав Ангелски остана в резерв, след като другият вратар Веселин Ганев ден преди мача се присъедини към напусналите Иван Лазаров и Кристиян Николов. С капитанската лента съотборниците си изведе Даниел Златков, който избухна с 2 гола, за първи път от миналия ноември насам се разписа и завърналият се след тежка травма Методи Костов. Мачът премина изцяло под диктовката на гостите въпреки неуспешните опити на хората на Валери Свиленов да противодействат при всяка възможност. Санданчани можеха да открият още във 2-та мин., но Руслан Иванов стреля от чиста позиция в ръцете на Николай Радев. В 21-та мин. Д. Златков вкара с глава в далечния ъгъл след центриране от корнер на Даниел Пехливанов. В 30-та мин. М. Костов удвои, засичайки центриране на Васил Божинов. Няколко минути по-късно отново Бг-Роналдо се разписа с глава след поредния ъглов удар пред вратата на ихтиманци, изпълнен този път от Божинов. Видимо свършили си работата, детелините намалиха темпото след почивката, макар че в 61-та мин. пред Пехливанов се откри отличен шанс и крилото стреля над гредата след асистенция на Р. Иванов. В последните 10-ина минути гостите играха и с човек по-малко заради червения картон на централния защитник Иван Макриев.

„ВИХРЕН“: Ставрев, Попов (81-Удев), Златков, Ив. Макриев, Здравков, Гюров (75-Ал. Якимов), Н. Георгиев, Пехливанов, Божинов, Р. Иванов (74-Благов), М. Костов (61-Д. Макриев).