Цяло с. Долно Осеново отпразнува сватбата на 23-годишния полицай А. Крънчов с красивата ЮЗУ студентка Виктория

В страхотен празник за симитлийското село Долно Осеново се превърна сватбата на Антон Крънчов – старши полицай към Второ РУ – Благоевград. В неделя той каза „да“ на своята любима Виктория Петрова. Тържественият ритуал по подписване на брачните свидетелства се състоя в кметството на селото. Кумуваха сестрата и зетя на 23-годишния младоженец, който работи като полицай по охрана на обществения ред.


На сватбата присъства на практика цялото село, като гостите бяха разпределени в централните заведения, през които минаха младоженците да си кажат „наздраве“. Чеизът на булката бе качен на стар автомобил, тип УАЗ, който премина през площада, а викач обявяваше кой какво е подарил.

Кметът на община Симитли Апостол Апостолов, който беше сред ВИП гостите, пожела на младоженците „таз година сватба, догодина кръщенка“. Пожеланието му е прието с усмивка от младото семейство и на път да се сбъдне, тъй като булката, студенка в ЮЗУ, е в очакване на първата си рожба.

Топли думи за щастливо и здраво семейство отправи и кметът на село Долно Осеново Алекси Крънчов, който е братовчед на младоженеца и допреди 11 месеца също беше полицай в КАТ – Благоевград. Той беше избран за кмет на последните местни избори, като мястото му в полицията се пази, ако иска да се върне обратно в МВР.

На площада се изви дълго хоро, на което се хвана цялото село, а сватбеното тържество продължи до зори.

БЕТИНА АПОСТОЛОВА 

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *