Шефът на НСО за записите с полицейско насилие: Не съм укривал нищо и имам документи

Шефът на Националната служба за охрана ген. Емил Тонев с коментар по записите с полицейско насилие от протестите през лятото на 2020 г. Той беше изслушан в Комисията за контрол над службите за сигурност в Народното събрание. 

„Това, което е трябвало, съм го направил и считам, че е напълно законно. Не съм укривал нищо и имам документи, с които мога да го докажа”, посочи той.

Ген. Тонев обясни, че след като е бил назначен за началник на службата за охрана не е намерил записите. „Записите ги няма в службата. С протокол са предоставени на СДВР още на 16 юли 2020 г. – по тяхно искане. Това, което е поискано, това сме предали”, каза началникът на НСО.

В отговор на въпрос дали има записи от втората камера в района – Тонев обясни, че няма повече записи от тази дата, освен предадения в СДВР.

„Записът е поискан от СДВР на 16 сутринта, следобед вече им беше предаден. На Николай Хаджигенов, който също е поискал записа – сме му отговорили, че нямаме право да му го дадем”, уточни ген. Тонев.

Той обясни още, че има нужда от промяна в Закона за НСО. „Редуцирането на списъка вече е политическо решение. Ще направя това, което ми дава законът”, завърши Тонев. 



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *