Футболният отбор на „Марек“ победи „Велбъжд“ с 3:1 в спортен комплекс край София вчера. Контролата бе първа за двата третодивизионни тима през зимната подготовка. Те предпочетоха столичната база заради лошите условия по терените в Кюстендилско.
Въпреки по-доброто начало на съперника, резултата откри Илиян Чавдаров в 40-та мин., когато оползотвори асистенция на Емил Стоянов. Появилият се като резерва Робертино Атанасов се ориентира бързо в обстановката и удвои в 52-та мин., но Кирил Вълов върна едно попадение 20 минути по-късно. Отново Р. Атанасов бе точен в 78-та мин., възстановявайки преднината на дупничани, които бяха без 8 титуляри, страдащи от различни травми. В тима на „Велбъжд“ се появи алжирецът с френски паспорт Момо. Клубният шеф на кюстендилци Васил Русаков обяви, че на този етап 26-годишният африканец остава в отбора.
„МАРЕК“: Младенов, Близнаков, Нешев, Заров, Стоянов, Колев, Владимиров, Чавдаров, Николов, Георгиев, Ганчев, /Р. Иванов, Атанасов, Влахов, Урдев/.
„ВЕЛБЪЖД“: Павлов, Бачовски, Велинов, Димитров, Мицов, Джогански, Пенков, Анастасов, Симеонов, Вълов, Калаев /Момо/.
