Заради трагичния инцидент в селото организират курбан на 28 декември
51-годишният Ангел Митов е загинал тази нощ при пожар в старата семейна къща до кметството на благоевградското село Българчево. След катастрофа преди години той претърпял операции и бил трудноподвижен, обгрижван от социални асистенти. Има съпруга и 29-годишен син. Преди 3 месеца се преместил в старата къща, която е от камък и гредоред.
Една от жените, които му помагали, разказала на съселяни, че малко преди полунощ минала покрай къщата и всичко било наред. Към 2 ч. през нощта за пожара сигнализирал синът му. Той е таксиметров шофьор и се прибирал от работа, когато видял пламъците, събудил чичо си и дядо си в съседните къщи, но баща му бил загинал.
Предположенията са, че огънят е тръгнал или от печката, или от цигара, тъй като Ангел бил пушач.
Заради трагичния случай българчевци настояли пред кметицата Елена Стойчева да организира курбан за здраве на хората в селото. Допитали се до свещеник и като разбрали, че по време на Рождественския пост курбанът трябва да е постен, решили да го насрочат на 28 декември.
ДИМИТРИНА АСЕНОВА
