Дама донесе държавна титла по бокс на „Пирин“, мъжете се отчетоха с 4 медала, сребро за „Лъвовете“

Състезателката на „Пирин“ Валерия Андреева спечели златен медал от държавното лично отборно първенство по бокс (II кръг) за мъже и жени в Перник. Благоевградчанката участва направо на финала, защото в кат. до 66 кг имаше записани само 2 дами. Тя не остави съмнение в превъзходството си и надигра Натали Вранчева от „Файт“ (Сф) с 3:0 съдийски гласа. Бързо бяха излъчени медалистите и при най-леките мъже, където по традиция трудно се намират достатъчно боксьори. Там Шабан Димитров (51 кг) от пиринци стартира директно в 1/2 финалите и се справи с Георги Симеонов (Русе) с 2:1. В битката за титлата обаче отстъпи на Йоан Стефанов (Локомотив ГО) с 0:3 и взе сребърно отличие. Повече пот за среброто трябваше да хвърли съекипникът му Николай Чавдаров (75 кг). Бившият шампион по таекуон-до (версия ITF) отказа в първи рунд на 1/8 финалите Калин Георгиев (Червен бряг), преодоля с лекарска забрана Алекс Димитров (Бдин) в следващата фаза, а на полуфинала пречупи с 3:0 Християн Христов от „Боксова Академия Боби Бояджиев“ (Сф). В директния спор за титлата реферите обаче присъдиха твърде дискусионно 2:1 в полза на младока Мирослав Димитров (Мания ВТ).

Друг представител на благоевградския клуб – Георги Георгиев (54 кг), се окичи с бронз, след като бе отказан в първи рунд от бъдещия шампион Божидар Гаврилов (НСА) на 1/2 финала. Доста по-мъчно до третото място стигна Кристиян Митев (71 кг), в чиято категория имаше 16 състезатели. Той отказа в трети рунд на 1/8 финалите Християн Петков от „Корнер“ (Вн), а после победи Станислав Апостолов (Варна) с 3:0. Серията на благоевградчанина прекъсна Мартин Иванов (Мания ВТ), който се наложи с 3:0 на 1/2 финала, а по-късно грабна и златото с нокаут в първи рунд срещу Емил Славчев от „Лъвовете“ (Пч). По пътя към последната битка петричкият боксьор отказа на 1/8 финалите в първи рунд Виктор Костов (Локомотив ГО) и последователно надви с по 2:1 многократния републикански първенец Виктор Ламбев (Локомотив Рс) и Стойчо Бонев от „Победа“ (Бс). Пети останаха пиринците Георгий Беленкис (92 кг), Атанас Атанасов (92 кг), Божидар Талупски (67 кг), Емануил Богоев (63,5 кг) и Йордан Димов (60 кг).