Румънски шофьор, заловен на Кулата с цигари без бандерол, осъден на 1 г. условно и глоба от 7584 евро

Румънски шофьор, заловен преди няколко дни в петричкото село Кулата да превозва цигари без бандерол, получи условна присъда след споразумение с прокуратурата.

На 5 юни около 11.30 ч. гранични полицаи спрели в района на селото товарен автомобил ДАФ с румънска регистрация. При извършената проверка били открити 1980 кутии цигари без бандероли от марките „Marlbоro”, „Davidoff” и „Winston Slims” на обща стойност 7584 евро. По случая е образувано досъдебно производство и румънският шофьор Г.К. бил привлечен като обвиняем за акцизно престъпление по чл. 234, ал. 1, пр. 2 от НК.

Разследването отнело 2 дни, тъй като шофьорът предпочел да се признае за виновен и да приключи случая. С помощта на адвоката си той е постигнал споразумение с наблюдаващия прокурор от Петрич да бъде осъден на 1 година условно с 3-годишен изпитателен срок и глоба в размер на 7584 евро, колкото е стойността на цигарите. Споразумението е одобрено от съдия Петя Хантова от РС – Петрич, след като лично се уверила, че чужденецът разбира в какво е обвинен и че доброволно се е съгласил да изтърпи договореното наказание. Цигарите, които са били оставени на съхранение в ГПУ – Петрич, се отнемат в полза на държавата.

На румънския гражданин е предоставен 7-дневен срок да плати доброволно дължимите суми по съответните сметки, в противен случай ще бъдат издадени служебни изпълнителни листове. БЕТИНА АПОСТОЛОВА

Подобни новини

1 Коментар

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *