Футболистите на „Славата“ престъпиха треньорската заръка за 3 от 3 победи, оцеляха срещу опашкаря от Балчик с късна дузпа

Футболистите на „Струмска слава“ престъпиха заръката на новия си стар треньор Владимир Димитров да запишат 3 от 3 победи за край на календарната година. Седмица след гръмкия успех с 1:0 срещу „Монтана“ радомирци стъпиха накриво вкъщи след 2:2 срещу опашкаря „Черноморец“ /Бч/, но поне проявиха характер, наваксвайки изоставане от 0:2 с късни голове. Домакините постави под напрежение Касиано Исус Бузон с попаденията в продължението на първата част и в 55-та мин. Щурмът на отчаянието на „Славата“ все пак даде резултат. Слави Косов върна своите в мача в 85-та мин., а точката спаси във втората минута на добавеното време санданчанинът Антонио Ласков благодарение на отсъдената дузпа от главния рефер Мустафа Шефкет. Негативният развой на срещата лиши от дебютни игрови минути при мъжете 16-годишния нападател от клубната школа Емилиян Петров. С маска на лицето игра железният боец Мартин Костов, който настоя да бъде на терена, въпреки че наскоро претърпя операция на носа. Извън групата останаха контузеният Георги Янев и наказаният Марио Дилчовски, което допълнително ограничи опциите на резервната скамейка. Гостите пък спряха серия от три поредни загуби и останаха в играта за запазване на професионалния си статут, като само 3 т. ги делят от спасителния бряг. В последния двубой преди зимната пауза подопечните на Вл. Димитров излизат в Ловеч срещу възродения „Литекс“, който нареди 3 последователни победи и се отдалечи от зоната на изпадащите, където беше затънал доскоро.

„СТРУМСКА СЛАВА“: Др. Петков, М. Костов, Ст. Георгиев, Д. Мицаков /62-Хр. Младенов/, Косов, Б. Николов, Л. Стойчев, Ласков, Аспарухов, Божинов /70-Китов/, Ст. Кирилов /89-Д. Стоянов/.

„ЧЕРНОМОРЕЦ“ /БЧ/: Григоров, Й. Радев, Г. Радев, Фонкеу, Димов, П. Георгиев, Бузон /89-Д. Георгиев/, Наков /81-Томов/, Тотев, Нсонде, Бонев.