Третодивизионният „Беласица“ предсрочно изпълни списъка със зимни контроли и сложи в джоба си професионалните си събратя. Серията от 6 проверки започва вкъщи срещу „Марек“ на 22 януари и след четири дни продължава с визита на столичния „Септември“. След още четири третият спаринг отново е домашен срещу „Миньор“ /Пк/. Комитите ще гостуват на „Пирин“ /Рз/ на култовата дата 2 февруари, на 5-и в южния град пристига от Струмица северномакедонският „Академия Пандев“, а цикълът от тестове се затваря седмица по-късно в Гоце Делчев срещу тамошния „Пирин“ Гоце Делчев, съобразен с програмата на първенството, според която бяло-червените подновяват битката за промоция от квотата на ЮЗ Трета лига на стадион „Искър“ срещу „Рилски спортист“.

„Договорихме броя проверки, които желаех. Дори сме си оставили резервна дата на 9 февруари, ако някоя от горните контроли се осуети, било то заради лошо време или отказ на съперник. На този етап вести около селекцията няма, ще изчакаме да разберем окончателно с колко от досегашните ни състезатели ше се разделим. Чак тогава ще говорим кои футболисти и на кои постове ще привличаме“, заяви наставникът на „Бела“ Николай Николов-Чезето. Към напускащите Михаил Бешев и Лъчезар Дафков вчера се причисли и претърпелият операция миналата седмица Александър Смилков. „Възстановявам се след хирургическата интервенция и най-вероятно спирам с футбола“, призна десният бек на петричани.
СТАНЧО СТАНЧЕВ
