Точно 20 футболисти изведе за първа лятна тренировка старшията на „Вихрен“ Борислав Кьосев. Липсваха трима – вратарят Станислав Нисторов е получил допълнителна почивка, след като скоро стана баща, а фланговите щурмоваци Марио Ивов и Лео Пимента се очаква да се присъединят към отбора тези дни. На водосвета, отслужен от отец Николай, освен спортно-техническия щаб и играчите, присъстваха всички клубни шефове начело с финансовия благодетел Коко Динев, президентът Георги Манолев, изпълнителният директор Михаил Михайлов, спортният директор Валентин Георгиев и администраторът Максим Иванов. Изненади сред попълненията нямаше. На мястото на освободените Роберт Бебе, Хасан Бен Аяри, Мароан Михуби, Ивайло Климентов, Мартин Бачев и Петър Дебърлиев в бяло-зеления строй се вляха 7 бъдещи еделвайси в лицето на Антон Тунгаров /Монтана/, Борислав Маринов и Камен Хаджиев /Дунав/, Калоян Кръстев /Беласица/, Даниел Пехливанов /Локарно, Швейцария/, Александър Михайлов /Стр. слава/ и дошлият на проби 19-годишен страж Валентин Недевски, който е продукт на пловдивския „Спартак“ и преди няколко сезона бе избран за футболист №1 на България в сегмента U15. За да бъде спазена тенденцията за интегриране на местни кадри, в представителния тим се качват двама юноши от школата – защитникът Благой Скачев и крилото Крум Димчев.






На първия летен сбор направи впечатление, че никой от 7-те чужденци, тествани в края на миналия сезон, не е хванал окото на спортно-техническия щаб, а това обяснява и ориентацията на лятната селекция изцяло към вътрешния пазар. Подготовката на санданчани ще премине изцяло при домашни условия с предвидени 7 контролни срещи, първата от които е насрочена за тази събота срещу сборна формация от свободни агенти. Останалите съперници на „Вихрен“ са „Беласица“ /27.06./, „Септември“ /01.07./, „Рилски спортист“ /04.07./, „Монтана“ /07.07./, „Спортист“ /11.07./ и „Марек“ /18.07./.
СТАНЧО СТАНЧЕВ
