„Вихрен“ си връща Митко Удоджи за спаринга с драконите в Лебница

Третата проверка на „Вихрен“ в зимната пауза е срещу „Дунав“ днес от 11.00 ч. в село Лебница. От 2 дни към нормален тренировъчен ритъм се завърна любимецът на феновете от курортния град Шалозе Митко Удоджи. Нигерийският футболист с български паспорт липсваше в предишната проверка със „Спартак“ (Пл), заради разтежение. Новото попълнение Благовест Величков се контузи и пропуска мача с драконите. Отлага се и неофициалният дебют на Калоян Тодоров, който също се лекува. 29-годишният полузащитник преди време бе одобрен от „Пирин“ (Бл), но получи травма и не игра за орлетата. Сега той се присъедини към бяло-зелените от Сандански, но след като проведе 1-2 тренировки, пак влезе в лазарета. С тима на Ивайло Василев продължава да се готви нападателят Борислав Карамфилов, който взе участие в двете контроли досега, но все още оставането му не е официализирано. „Засега подготовката върви по план, въпреки че сме в нейния начален етап. Умората у футболистите вече преобладава, което е нормално, предвид натоварванията. В двубоя срещу „Спартак“ (Плевен) видях проблясъци на хубави неща, особено през първата част. Само дребните детайли, свързани с концентрацията, бяха причината за грешките, довели до обрат в резултата. Удовлетворен съм от видяното в първата проверка, която спечелихме срещу „Струмска слава“ и от играта срещу „Спартак“ до почивката, с уговорката, която направих. Адаптцията на новите момчета върви нормално, трябва им още време да привикнат към моите треньорски изисквания. Отборът ги прие, колективът е налице, остава да се сработим всички и да следваме целите си“, каза Ив. Василев преди мача с русенските дракони, които през седмицата загубиха от бившия му тим „Спортист“ (Своге) с 0:1 в Склаве.

СТАНЧО СТАНЧЕВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *