Гимназисти от Благоевград се позлатиха на турнир по таекуон-до в Охрид, бойците на „Фолкън“ втори по медали

Ястребите от Банско закриха сезона с 8 отличия, перничани оглавиха отборното класиране

Гимназисти от Благоевград се позлатиха на открития турнир по таекуон-до ITF в Охрид и допринесоха за второто място на бойците от „Фолкън“ в крайното класиране по медали в съотношение 14:5:12. От възпитаниците на НХГ „Св.св. Кирил и Методий“ два пъти се качи най-високо на подиума в дисциплините спаринг и форма Евгени Крънджилски от 9 „б” клас. Неговият съученик Кристиян Атанасов стана първи на форма, 11-окласничката Дебора Иванова триумфира също на форма и взе среброто на спаринг, а Благовест Маерков от 8 „д” клас се окичи с бронза. От другите 10 победители, които излъчи клубът от областния център на Пиринско, двукратна победителка е Никол Беровска, по една титла сложиха на сметката си  родната звезда в севернокорейското бойно изкуство Кирил Илиев, Олег Василев, Вяра Станкова, Кристина Димитрова, както и Р. Митева, Р. Илчова, Д. Огнянов и Д. Станкова.В заключителното състезание за сезона следа оставиха и избраниците на големия шампион от близкото минало Николай Кехайов в СК „Хоук-Банско“, които се завърнаха с 8 отличия. При жените Мария Котиркова прибави в колекцията си злато и сребро на спаринг в две различни категории – до 62 и до 67 кг, и е трета на форма. Боян Стипцов е пръв в кат. 60 кг при юношите, докато при децата втори се класираха Исмаил Кунгьов /+45 кг/ и Джемал Дагонов /50 кг/, който има и едно трето място, до което стигна и Георги Донев /+45 кг/. Макар че не стъпиха на почетната стълбичка, добри думи за представянето си заслужават и Александра Дурчова, Дениз Орцев и Георги Пазвантов.

Традиционната надпревара „Охрид Оупън 2026“ събра 317 участници от 9 държави:  България, Северна Македония, Молдова, Гърция, Албания, Италия, Босна и Херцеговина, Сърбия и Хърватия. В жестоката конкуренция челната тройка в отборното подреждане окупираха клубовете от нашата страна. На лидерската позиция се настани „Тайгър тийм“ от Перник, който също като „Фолкън“ си тръгна с 14 златни медала, но с повече сребърни и бронзови, топ 3 оформи другият тим от миньорския град „Василена“ /7 зл., 9 ср., 7 бр./.

СТОЙЧО СТОИЦОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *