Иван Парапунов и Мартин Колев – ученици на Професионалната гимназия по механизация на селското стопанство в Разлог, спасиха бедстващо кученце в Бяла река. Смелата постъпка на младежите впечатли гражданите на Разлог, които изказаха своите похвали в социалните мрежи.
За постъпката си гимназистите бяха поздравени и отличени от директора на училището Татяна Динчева
/на снимката/, която пожела на Иван и Мартин да бъдат все така доброжелателни и съпричастни, защото, който обича животните, обича и хората.
„Любов към земята и към животните – в това възпитават своите ученици учителите в ПГ по МСС – гр. Разлог. Образователният процес е насочен към формиране на положително отношение към природата и опазване на околната креда, а с постъпката си учениците показват, че училището работи успешно“, споделиха от гимназията.
СТАНИСЛАВА ДАЛЕВА
