Градушка се изсипа в много села на община Трън, съобщиха местни жители. Небето потъмняло към 21 ч., изсипал се силен дъжд, а малко след това градушка ударила. Най-силна е била в Слишовци и Мрамор, където ледените топчета са съсипали вече посадения разсад. Пострадали са и плодните дръвчета.
Ради Стоянов от Студен Извор съобщава, че бурята и градушката буквално го отнесло. Първан Иванчев твърди, че в селото му Ярловци се е изсипал силен дъжд с гръмотевици и мълнии, но градушката е била слаба. Бурята е дошла откъм Слишовци , градушка е ударила и общинския център град Трън. И в Кожинци се е изсипала едра градушка.
Нанесените щети от бурята и градушката ще станат ясни днес.
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА

