Гросмайстор К. Георгиев взе сребро и бронз от държавните по рапид и блиц

Гросмайстор Кирил Георгиев спечели два медала от държавните индивидуални първенства по ускорен шахмат и блиц в Челопеч. Петричкият ветеран се класира втори на рапид с 5,5 точки в 7 кръга по швейцарска система и взе 300 евро от наградния фонд.


Златото и премия от 350 евро заслужи 19-годишният международен майстор Никола Канов с 6 т., а с бронза се окичи гм Васил Спасов (5 т., 250 евро). В блица гм К. Георгиев завърши трети с актив от 6 пункта от 9 възможни след цели 4 ремита. Титлата грабна майсторът на ФИДЕ Лъчезар Йорданов (8 т.), среброто прибра гм В. Спасов (7,5 т.). Челната тройка получи бонуси от 300, 250 и 200 евро.

ИВАН ДЕЛЧЕВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *