Двама плувци и наставник от клубовете в Сандански представят България на световното в Абу Даби

Двама плувци и наставник от клубовете в Сандански представят България на световното първенство на 25-метров басейн в Абу Даби от 16 до 21 декември. Страната ни участва с рекордните 8 състезатели, но за съжаление сред тях не е Йосиф Миладинов. Финалистът от Олимпийските игри в Токио, двукратен европейски шампион за юношите и втори на континента при мъжете, не е във форма заради прекаран Ковид-19. В столицата на ОАЕ ще участват водещият ни състезател Антъни Иванов, който е с благоевградски корени, асът на „Вихрен“ Любомир Епитропов и най-добрият плувец на „Сандански“ Йордан Янчев. Тримата са студенти в САЩ. От там А. Иванов ще пристигне направо в Абу Даби, а Л. Епитропов и Й. Янчев вече тренират в София. Треньори на нашите са генералният мениджър на националните отбори Кристиян Минковски и санданският специалист Николай Вакареев, който е част от „Вихрен“.

„По препоръка на доктора спряхме Йосиф Миладинов от участие на световното. Той прекара Ковид-19 в края на октомври средно тежко и месец и половина беше извън строя. Не се чувства готов. Качил е 6-7 килограма, може би заради лекарствата, и няма смисъл да пътува за Абу Даби само заради участието след големите успехи, които постигна през тази година“, коментира председателят на БФПС Георги Аврамчев. Основната група пътува в петък от 10.00 ч. с полет през Истанбул и пристига седмица по-рано в ОАЕ, за да има време за адаптация. „Целите са финал, два полуфинала, лични постижения, което ще означава още национални рекорди. Надяваме се да завършим достойно годината, в която българското плуване записа исторически постижения на Олимпийски игри и европейски първенства“, заяви Кр. Минковски. ИВАН ДИМИТРОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *