Детската формация на „Спортика“ със сребърната купа, четвъртият в света от САЩ-94 Б. Генчев награди вратарката Г. Манова

Детската формация на ФК „Спортика“ вдигна сребърната купа на фестивала по футбол за девойки до 12 г. във Велико Търново, а вратарката Гергана Манова взе приза за номер 1 на своя пост, който й връчи четвъртият в света от САЩ-94 Бончо Генчев. В залата на ВТУ „Св.св. Кирил и Методий“ си дадоха среща 8-те най-добри отбора в България в този възрастов сегмент. Благоевградските момичета излязоха от предварителната група като втори след загуба с автогол 1:2 от „ЛП Суперспорт“ и убедителни победи с 4:0 срещу „Янтра“ и с 3:0 срещу „Севлиево лейдис“. На полуфинала срещу пловдивския „Енко“ възпитаничките на Гергана Мазнева оцеляха в рулетката на дузпите, която във финалния двубой обаче ги изхвърли срещу „Варна“ след равенство 2:2 в редовното време и 4:5 при изпълненията от бялата точка. Преди заключителния съдийски сигнал на мача малките дами от областния център на Пиринско пропуснаха отсъдената в тяхна полза дузпа, а с това и шанса да триумфират на първото място. След края на сезона вицешампионките ще имат възможност за реванш в летния турнир на великолепната осмица.