Д. Градешница увисна с 3 мача без домакинство след прекратения мач с Падеш

Футболният отбор на „Градешница“ бе наказан с лишаване от домакинство за 3 срещи и глоба от 937,50 лева след екшъна с нахлуването на публика в мача със „Спортист 1959“ (Падеш), прекратен от санданския рефер Християн Атанасов в с. Долна Градешница. Тогава младият арбитър показа червен картон на Николай Иванов от домакините, а местните фенове нахлуха на терена да му потърсят сметка. Въпреки готовността на двата тима да продължат, Атанасов не пожела да промени решението си и двубоят от „Б“ Областна група „Струма 1“ приключи малко преди изтичане на редовното време при резултат 2:0 за спортистите. Освен тежката санкция за клуба, Дисциплинарната комисия към Областния съвет на БФС – Благоевград лиши Н. Иванов от състезателни права за 2 срещи.

В последния кръг „Градешница“ гостува, а как да плаща глобата и на кой терен да приема опонентите си в следващите 3 домакинства, клубното ръководство ще умува през другия сезон. Същевременно Спортно-техническата комисия към ОС на БФС – Благоевград присъди служебна победа на „Спортист 1959“ с 5:0.

ИВАН ДЕЛЧЕВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *