Много жени се отказват от търсенето на любовта след поредица от неуспешни връзки. Някои дори спират да вярват в любовта. Други предпочитат самотата и бягат от отношенията, защото нямат сили за повече разочарования.
След като сте страдали толкова много пъти, вероятно ви е минавало през ума, че не сте способни да обичате отново. Чувствате се сякаш нищо не е останало от сърцето ви и то е станало неспособно да се развълнува отново.
Преди да се отчаете напълно, вижте кои са седемте най-чести причини, заради които жените мислят, че никога няма да се влюбят отново. Помислете над тях следващия път, когато подобна мисъл мине и през вашата глава.
1. Нямат сили да страдат повече.
Много жени мислят, че не могат да обичат отново, защото не могат и да страдат повече. Понесли са много болка от предишните любовни разочарования и смятат, че нямат сили да поемат още. Страхът от това този кошмар да се повтори отново ги спира да мечтаят за щастието в любовта. Те смятат, че никога повече няма да изпитват вълнение в любовно отношение. Това важи с още по-голяма сила за жените над 35-40-годишна възраст, които в допълнение се смятат и за твърде стари да се влюбят отново истински, както на 20.
2. Те мислят, че да се влюбиш е проблем.
Влюбването само по себе си не е проблем. Проблем е да се влюбиш в грешния човек. Заради поредицата от грешни избори, които много жени правят, те се чувстват отчаяни и губят вяра в любовта, слагайки всички партньори под общ знаменател. За да се справите с това разочарование е време да започнете да обръщате внимание на всички червени флагове, които неминуемо се появяват. Трябва само да отворите очите си за тях. Важно е да изчистите концепцията за щастлива връзка пред самите себе си, да определите целите си и да си изясните какво е важно за вас в бъдеще. Така ще намерите по-подходящ партньор.
3. Липса на самопознание и самоосъзнаване.
Жените, които си падат по стереотипи, като „лошото момче“, „напористото момче“, „мъжкаря“ и други подобни, често биват наранявани заради изборите си. Очакванията от такива типажи мъже са свързани със страст, приключения, огнена и изпепеляваща любов, която обаче може и да наранява. Сляпата любов често води до разочарования и много болка. Тя е неосъзната и оставена да бъде водена от страст и физическо привличане, които лесно угасват твърде бързо.
4. Тези жени приемат всичко твърде лично.
Можете да научите много от неуспешните си връзки, стига да искате. Ако отворите съзнанието си за уроците, които получавате от провалените любови, ще се научите да избирате по-щателно партньорите, на които давате сърцето си в бъдеще. Провалът не е бедствие и определено не е краят на света. Можете да промените всичко, като промените собственото си отношение и нагласа към любовта и връзките. Ако не го направите, ще повтаряте едни и същи грешки отново и отново.
5. Те се отказват много лесно.
Жените, изгубили вяра в любовта, много често се отказват твърде лесно и бързо. Извиняват се пред себе си с това, че са прекалено чувствителни, за да понесат още болка. Затова избират да спрат да вярват в любовта и да опитват с нови връзки. Никое малко бебе не се е отказало от стремежа си да се изправи, въпреки че пада и става отново в продължение на месеци, докато успее да запази равновесие. Същото важи и за любовните разочарования. Ако позволите една грешка да ви откаже от търсенето на щастието, ще попречите сами на себе си.
6. Те изпращат погрешните сигнали.
Ако се държите по начин, който казва „мразя всички мъже“, те инстинктивно ще се отдръпват от вас, разбира се. Мъжете имат вроден радар, който улавя женските нагласи и енергия. Ако усетят, че сте враждебна, те дори няма да се опитат да ви заговорят, камо ли да ви ухажват. Това ще ви озлоби още повече и ще ви накара да ги смятате за ужасни същества, които не ви заслужават. Ще се поставите в омагьосан кръг, в който хем ще мечтаете за щастието, хем ще си повтаряте колко невъзможно е то.
7. Те мислят, че повече никога няма да поискат любов.
Жените, които се отказват от любовта го правят, защото обичат прекалено силно и раздават цялата си любов. Когато го правят с неподходящ партньор, разочарованието е огромно. Пропадат емоционално. Губят вяра и се чувстват изцедени, неспособни да се раздадат отново. Това важи за повечето жени в различна степен. Копнежът да открият точния партньор става все по-голям с напредване на възрастта, а всеки следващ провал става все по-болезнен.
Вместо да се питате къде грешите, толкова ли е важно да сте във връзка, което в крайна сметка да ви доведе до отчаяние, променете подхода. Вижте какво можете да промените в себе си, за да промените и енергията, която излъчвате. С нейната промяна ще привлечете и друг тип мъжка енергия, която най-после ще ви пасне.
