С поредната солидна порция медали от двете последни състезания младите лекоатлети от петричкия клуб „Звездите“ приключиха сезона. Първия ден възпитаниците на Анита Янкулова добавиха във витрината си 13 отличия и 2 купи от финалния турнир „Атлетиката търси таланти“ в базата на НСА. Елия Цветкова затвори надпреварата със злато на скок от място, сребро с щафетата 4х50 м и бронз на 60 м, като прелюдия към 3-то място в генералното класиране от всички турнири от веригата. Теа Велкова остана втора на 60 м и трета на скок от място, към които се прибави и трофеят за 2-рото място в общото подреждане. Даниел Златков финишира трети на 60 м и на 200 м, идентичен бе успехът и на Мадлен Стоянова на 60 м и в скока на дължина. Сребърните медали заслужиха Любов Есатова на скок от място и Станислава Ангова, Ивайло Тунов и Димитър Назъров на 4х50 м.



24 ч. по-късно звездичките се преместиха на националния стадион „Васил Левски“, където спечелиха нови 11 медала, 4 от които златни, на заключителното издание на „Darko Team Baby Cup“. Шампиони в своите възрастови сегменти станаха Д. Златков /60 м/, Г. Милушев /60 м/, М. Стоянова /60 м/ и Т. Велкова /50 м/, със сребърни отличия се окичиха В. Авгинова /60 м/, С. Драгнева /60 м/, Б. Пецев /60 м/, Е. Цветкова /60 м/, Л. Есатова /50 м/ и Ив. Тунов /50 м/, а Ст. Ангова взе бронза /60 м/.
„Като техен треньор съм изключително горда с всяко дете! Благодаря ви за труда, дисциплината и незабравимите емоции! Завършваме сезона с медали, усмивки и много поводи за гордост!“, гласи посланието на А. Янкулова към подопечните й преди заслужената лятна почивка.
СТАНЧО СТАНЧЕВ
