Землячески събор на един от най-хубавите земенски манастири

Събор на един от най-хубавите земенски манастири. Земляци ще се съберат в двора на храма „Св. Св. Петър и Павел“ в село Одраница. Събитието е на 5 юли – събота. Старт на събора ще бъде даден в 09:30 ч. със света литургия. След това ще бъде отслужен водосвет и освещаване на курбан. В 12:30 ч. за настроението на местни и гости ще се погрижи жива музика с Мартин Борисов Бенд. Няма да липсват, разбира се, хапване и пийване, както и забавления за малки и големи.


„Заповядайте на това приказно природно място, сред чист въздух и добри хора“, канят организаторите. Манастирът е разположен в Ерулската планина край село Одраница на 25 км северно от град Земен. За улеснение на гостите организаторите са поставили табели, които да указват пътя.

КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *