Събор на един от най-хубавите земенски манастири. Земляци ще се съберат в двора на храма „Св. Св. Петър и Павел“ в село Одраница. Събитието е на 5 юли – събота. Старт на събора ще бъде даден в 09:30 ч. със света литургия. След това ще бъде отслужен водосвет и освещаване на курбан. В 12:30 ч. за настроението на местни и гости ще се погрижи жива музика с Мартин Борисов Бенд. Няма да липсват, разбира се, хапване и пийване, както и забавления за малки и големи.

„Заповядайте на това приказно природно място, сред чист въздух и добри хора“, канят организаторите. Манастирът е разположен в Ерулската планина край село Одраница на 25 км северно от град Земен. За улеснение на гостите организаторите са поставили табели, които да указват пътя.
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА
