Директорът на Четвърто основно училище в Сандански Борислав Иванов става общински съветник. Той заема мястото на инж. Светльо Иванов, който вчера изненадващо подаде заявление в Общинската избирателна комисия в Сандански за прекратяване на мандата му като съветник. Така съветникът от ПП ВМРО инж. Светльо Иванов става шестият напуснал Общинския съвет в Сандански.
В мотивите си до ОИК инж. Св. Иванов е посочил лични причини. Това бе четвъртият мандат на инж. Св. Иванов като съветник в Общинския съвет в Сандански.
На неговото място в местния парламент ОИК със свое решение ще връчи мандат на следващия в листата на ВМРО, това е Борислав Иванов. Той е директор на Четвърто основно училище в Сандански.
Както „Струма” писа, в началото на месец юни заявление за прекратяване на мандата като съветник в местния парламент подаде и инж. Димитър Димитров, след като бе избран за вр.и.д. управител на общинско дружество УВЕКС ЕООД. Така инж. Д. Димитров стана съветникът с най-краткия „стаж” в ОбС – Сандански – едва 4 месеца. Той встъпи в мандат като съветник в началото на месец януари, на мястото на д-р Димитър Станоев, от листата на ПП „Обединени земеделци“. Сега мястото на Д. Димитров зае Михаил Златков, който в момента е студент по медицина. М. Златков е син на един от първите ресторантьори в община Сандански – Емил Златков, собственик на мотел и ресторант в курортния град.
Преди три месеца мястото си в Общинския съвет напусна и Стоян Стоев, който тогава стана депутат, но само за 1 месец, тъй като Народното събрание се разпусна, а на новите избори Ст. Стоев не бе избран за депутат. На неговото място в ОбС – Сандански е Калин Терзийски.
Секретарят на община Сандански Панчо Панчев е 4-ият от общинските съветници, който прекрати мандата си, а неговото място зае Владимир Бабанов.
Първият абдикирал от минипарламента бе бившият кмет на община Сандански Кирил Котев. Ден след като бяха обявени имената на новоизбраните съветници, Кирил Котев депозира заявление до Общинската избирателна комисия, че се отказва от мандата си и на негово място влезе Радостина Орманлиева.
С вчерашния отказ на войводата Св. Иванов от мястото на съветник той става шестият, напуснал ОбС – Сандански от началото на мандата.
ЛИДИЯ МАНЕВА

Б. Иванов
