Л. Костова и „Чарни Сосновец“ продължават в шампионски стил в полската Екстралига

Лиляна Костова и нейният „Чарни Сосновец“ продължават в шампионски график, след като в ІV кръг на полската Екстралига разбиха гостуващия АП /Гданск/. Още в 8-та мин. петричката футболна прима изведе Джесика Яшек, която даде старт на голеадата на стадион „Ян Чижевски“. В 20-та мин. Мартина Вианковска центрира отдясно, Лили технично отклони към Вероника Слукова и словачката удвои. След час игра Дорота Халатек с шут извън пеналта огорчи Магда Колач, а 2 минути по-късно Вианковска покачи на 4:0. Разгрома оформи Паулина Зависляк в 76-та мин., капитанката под рамката на сосновчанки Ана Шиманска атрактивно изби в корнер насочената под гредата топка от нападателката Валентина Тараканова. В 83-та мин. Костова бе заменена от Краудия Тобишек под аплодисментите на публиката.

„Продължаваме в добър ритъм. Бях сменена, защото все още ходя на терапия заради травмата, която се обажда от време на време, и не съм готова за пълни 90 минути. Сега предстои мачът на мачовете от първия дял на шампионата. Гостуваме на бившия ми отбор „Медик“ /Конин/, с който спечелих всичко при предишния ми престой в Полша. Двубоят е със специален сантимент за мен, ще трябва да победим на всяка цена. Ако успеем, ще можем с основание да мечтаем за нещо голямо с „Чарни“, коментира петричанката, чиито опит и присъствие на терена осезаемо вдигат класата и самочувствито на сосновчанки. Дотук „Чарни“ записа 4 победи от 4 мача с впечатляващата голова разлика 15:0 и продължава да води в класирането. УКС /Лодз/ също постигна 4-ти успех /г. р. 10:1/, след 1:0 навън с „Бидгошч“, но е втори. „Медик“ повъзвърна настроението си с 6:0 като гост над опашкаря „Ролник“ и допълва челната тройка с 10 т.