Мениджърът К. Димитров от Брежани и „Скарбъро“ останаха без титла в Канада

Канадският „Скарбъро“, воден от българския мениджър Кирил Димитров-Брежанеца, загуби с 1:2 финала за титлата в местната втора дивизия срещу „Континенталс“. Пребрандираният „Воркута“ стана шампион за трети път в последните години от надпреварата в CSL, докато за тима на родения в симитлийското село Брежани футболист това бе четвърти загубен финал, след като червено-белите стигаха до решителната битка неотменно през последните 6 сезона, но триумфираха само през 2019 и 2021 г. Хората на К. Димитров допуснаха пълен обрат, след като твърде рано получиха аванс на „Lamport Stadium“ в централната част на мегаполиса Торонто. Гола на надеждата вкара Мисел Клисара в 4-та мин. Бранителят на действащите шампиони преодоля вратаря на „Континенталс“ Анатоли Старущенко с прецизен удар в десния ъгъл. Секунди преди почивката сините изравниха чрез Микола Темнюк с шут от границата на пеналта, при който стражът на „Скарбъро“ Кристиан Моралдо докосна топката с ръце, но не успя да й попречи да навести мрежата му. Отново Темнюк стреля точно в 48-та мин. за пълния обрат в напечения сблъсък. Тандемът на скамейката на червено-белите Кирил Димитров-Мирко Медич реагира светкавично, вкарвайки 4-ма нападатели в търсене на второ попадение, и пред вратата на Старущенко завря и закипя. Хвърляйки всички сили в атака, „Скарбъро“ пое сериозен риск в задни позиции и след като щурмоваците така и не успяха да намерят пътя към мрежата на опонентите си, Олексий Бойко пропусна да нанесе съкрушителен удар в 89-та мин., когато ударът му мина на сантиметри от левия дирек на опразнената от Моралдо врата. В добавеното време Микита Ткачов от сините получи червен картон, но и това не помогна на „Скарбъро“, който сдаде титлата на ликуващия съперник.

„Пропуски пред гола ни попречиха да защитим шампионското си звание. Продължавам да твърдя, че бяхме по-добрият отбор на финала, но логиката във футбола често отсъства. За жалост, предчувствието ми, че отново ще сме номер 1, този път не се сбъдна“, коментира К. Димитров.