Младите комити забиха 10 гола на аутсайдера, половината вкара „деветката“

Юношите старша възраст на „Беласица“ разбиха с 10:0 аутсайдера в зоната „Левски-Раковски“. Най-убедителният успех на младите комити през сезона дойде седмица след катастрофалното поражение с 0:8 в дербито с лидера ЦСКА 1948, което смъкна петричани от втората на четвъртата позиция в класирането. Този уикенд обаче го отнесоха момчетата от школата на бившия национал Станислав Ангелов-Пелето, а пет от головете вкара Мартин Стойков. Деветката на бяло-червените откри серията още в 1-та мин., а до почивката оформи хеттрика си от дузпа в 23-та мин. и с изстрел в далечния ъгъл малко преди антракта. Между първото и третото му попадение се разписа Здравко Корчев. Второто полувреме започна с точен шут на Христо Якимов. След час игра М. Стойков реализира втората дузпа в мача. После за втори път порази целта Хр. Якимов, през няколко минути топката в мрежата пратиха и Димитър Малев, и Борислав Димитров, преди героят на мача да придаде двуцифрено изражение на резултата. Момчетата на Георги Киров са трети в класирането с 35 т. от 16 изиграни срещи, на точка зад „Локомотив“ и на 11 зад ЦСКА 1948. Топ 4 допълва с 34 т. „Миньор“.