85-годишен мъж от санданското с. Добри Лаки почина при пожар в къщата си

В планинското село Добри Лаки, община Струмяни, избухна пожар в къщата на 85-г. Иван Атанасов, но за съжаление хората не са успели да го спасят. Това съобщи кметът на селото Васил Митрев. Фаталният инцидент се случил в първите часове на Атанасовден.

Ив. Атанасов живеел сам в бащината си къща. За последно е бил посетен от кмета на селото В. Митрев в петък през деня. Кметът всеки ден обгрижвал възрастния мъж, купувал му хляб и друго необходимо. Ето какво разказа В. Митрев:

„Всеки ден минавам през чичо Иван. Той ми се пада роднина. Живее сам, разведен е. Има син, който не живее в селото. Има си здравословни проблеми. Вчера /б.р. събота/ видях, че не свети в къщата му, тя е срещу моята, и си казах, че е по-добре да не го събуждам и да го притеснявам, мислех, че е заспал. Предишния ден му бях дал хляб и ядене. Беше в добро състояние. Човекът не пушеше, не употребяваше алкохол, обслужваше се сам. Приятели в селото се бяхме разбрали да се съберем на ловна вечеринка. Към 01.30 ч. приключихме и след като излязохме навън, видяхме, че гори къщата на чичо Иван. Всички хукнахме към пожара. Веднага подадохме сигнал на тел. 112. Искахме да напълним кофи с вода, но маркучът беше замръзнал. Беше твърде късно, докато пристигне пожарната от Сандански, къщата изгоря, човекът се бе задушил и почина”, разказа В. Митрев.

Той допълни, че селата в Малешевска планина са отдалечени от община Струмяни и Сандански и при такъв пожар е задължително да се реагира бързо. „Пожарната пристигна, но всичко бе изгоряло”, каза В. Митрев и апелира към местната власт в Благоевградска област, че при такива пожари е наложително в района на селата Цапарево, Раздол и Гореме да има на разположение противопожарен автомобил, за да се реагира навреме.

ЛИДИЯ МАНЕВА 

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *