Орлето Р. Анев носи победа на „Нойкирхен“ с гол и асистенция

Благоевградчанинът Радослав Анев донесе победата на „Нойкирхен“ във втора австрийска дивизия с 2:1 като гост на „Санкт Вайт“. С този успех тимът се изкачи с 3 позиции напред в класирането и вече е 7-ми, месец преди края на полусезона, който завършва по-рано заради екстремния климат в алпийската държава. Юношата на „Пирин“ се оказа щастливият жокер и попадна в идеалния отбор на кръга в зона „Юг“, след като получи една от най-високите оценки. Халфът, който напоследък повече играе в защитата, използва двубоя, за да напомни за себе си, след като бе пуснат в обичайната си зона в средата на терена. Именно той бе в основата на атаката, след която неговият тим поведе в 11-та мин. Тогава бившият играч на „Локомотив“ (Пд), „Пирин“ (ГД), „Етър“ и „Банско“ намери отлично съекипника си Лукас Майлингер, който откри. Малко по-късно балканският характер си каза думата и след необмислена намеса страстите на Р. Анев бяха охладени с жълт картон. Бившият младежки национал обаче се реваншира за постъпката си в 23-та мин., когато завърши с гол атака, при която неутрализира съпротивата на двама защитници. Последваха още силни минути за „Нойкирхен“, като играещият треньор Михаел Ланев и Михаел Шолблохер можеха да се разпишат от чисти позиции, но шутовете им бяха спасени от вратаря. Р. Анев показа добра техника в 42-та мин. и се отърва от бранителите, ала изстрелът му мина на сантиметри от целта. След почивката българинът и неговите съекипници направиха още няколко пропуска, а в 75-та мин. домакините намалиха изоставането си и „Нойкирхен“ трябваше да изстрада победата. Гоцеделчевският голмайстор на тима Марио Близнаков бе аут заради разтежение, но ще бъде готов за следващия кръг.