Отборите, които отпаднат още в груповата фаза на Световното първенство по футбол, ще се приберат на финансова загуба от Мондиал 2026, но пък при съдиите нещата са изцяло в положителната посока. Само за участието си на шампионата в САЩ, Канада и Мексико всеки ръководещ на терена рефер ще получи 100 000 долара. Главен арбитър ще получава по 3000 долара за всеки мач в груповата фаза, докато извеждането на тимовете в мач от елиминациите, полуфиналите и финала носи още 10 000 долара. Ако се спазва традицията, че съдията, който ръководи финала на всяко световно, има по четири мача в турнира, то той ще се прибере у дома със 126 000 долара. Не са забравени и страничните рефери. Всеки помощник ще получи по 25 000 долара. Сумата ще се удвои в елиминационните фази. Арбитрите, които подпомагат колегите си на терена от стаята за видеонаблюдение или т. нар. ВАР съдии, получават по 3000 евро за всеки мач от груповата фаза и 5000 евро в елиминационните мачове. Освен това резервните арбитри ще приберат по 2500 долара за всеки мач от груповата фаза, а в елиминационните фази възнаграждението им се увеличава до 5000 долара на мач. ФИФА ангажира 52-ма ръководещи съдии, 88 асистент-съдии и 30 видеоасистент съдии за турнира. Един от тях вече отпадна – реферът Омар Артан от Сомалия, на когото беше отказана виза за влизане в САЩ. Въпреки това той ще получи пълно финансово възнаграждение, обявиха от световната централа.
