Започна разрушаване на сградата на старата пожарна в центъра на Перник. Тежка техника влезе във вторник в двора, който се ползваше за паркинг, и започна да събаря постройката. Причината за разрушаването е, че сградата пострада тежко от земетресението на 22 май 2012 г. Най-засегнати бяха спалните помещения на пожарникарите. Стените в сградата бяха пропукани, а мазилката е паднала. За нуждите на пернишките огнеборци бе изградена нова пожарна. Тя е триетажна с административни и битови помещения. Освен това разполага с 10 гаражни клетки.


На мястото на старата пожарна ще бъде издигната нова 15-етажна административна сграда с поща и заведение за обществено хранене. Към новото строителство е предвидено да се изгради и подземен паркинг на три етажа.
Намерението е на шефа на „Петрол“ Георги Милев и бизнесмена Румен Цинцов . Фирмата, която ще строи административната сграда пък е наречена „Звезделина билдинг “.Идеята на архитекта е новия билдинг да се свързва идейно със сградите на Синдикалния дом и Общината.
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА
