„Пирин“ копира стратегическа програма от най-големите клубове в света

ПФК „Пирин Благоевград“ обяви създаването на „Пирин 500“, стратегическа програма, създадена с амбицията орлетата да се развиват и управляват по модела на най-големите футболни клубове в света. „Пирин 500“ е за всеки, който милее за зелено-белите, вярва в бъдещето им и иска да бъде част от мащабен проект, който да ги изгради като силна, модерна и устойчива институция. Програмата е изградена така, че хората, които се включат, да не бъдат просто поддръжници, а реална част от новата структура около клуба.

„Създава се общност, участваща в развитието, посоката и изграждането на клуба по ясен, организиран и дългосрочен модел. „Пирин 500“ ще обединява членове, които влизат в програмата чрез месечна вноска според избраното от тях ниво. Те ще участват в общи срещи, вътрешни обсъждания и специални формати, посветени на развитието на „Пирин“. В рамките на програмата ще бъде изградено Общо събрание на членовете на „Пирин 500“. Именно тази общност ще бъде основата на новия модел. От нея ще бъдат избирани делегати, които ще формират представителна структура на програмата. Тя може да представлява членовете на „Пирин 500“ в срещи и вътрешни формати с клуба, да обсъжда стратегически въпроси, поставени от ръководството, да участва в оформянето на позиции по теми, които клубът официално подава за обсъждане, да бъде връзката между членовете на програмата и управленската рамка на „Пирин“. Всеки, който стане част от „Пирин 500“, ще има възможност да влезе в официалната структура, създадена около бъдещето на клуба, да бъде част от общност, която реално участва в развитието на „Пирин“, да присъства на общи срещи, вътрешни формати и специални клубни събития, да има право на глас по определени въпроси, официално поставени от клуба, да участва в избора на делегати и представители в рамките на програмата, да има достъп до информация, свързана с развитието на проекта и структурата, да участва в икономическия модел на програмата и при наличие на условия да получава дивидент съобразно вътрешните правила и нивото си на участие.

Програмата „Пирин 500“ е за хората, които истински обичат „Пирин“, искат повече от това просто да подкрепят клуба отстрани, а да влязат вътре в структурата и да бъдат част от едно ново начало – изграждането на „Пирин“ като голям клуб и голяма институция“, уверяват от ръководството на орлетата.

ИВАН ДИМИТРОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *