“Пирин“ (Рз) приключи контролите с домашна победа над дубъла на орлетата

„Пирин“ (Рз) завърши с победа подготовката си след 3:2 срещу втория тим на съименниците им от Благоевград. Футболната контрола логично бе играна на стадион „Септември“ в Разлог, където температурите са с поне 6-7 градуса по-ниски от тези в областния център. Домакините започнаха с промяна на вратарския пост, където в стартовите 11 този път попадна Мирослав Бурдин, вместо новодошлия Кирил Торхaров. Безспорно първата част бе по-силна за хората на Христо Джоджов, които поставиха на сериозно изпитание своите опоненти. Те поведоха след четвърт час, нисичкият Николай Хаджиниколов бе оставен без надеждна опека и се разписа с глава при центриране на Красимир Шапкаров. 3 минути по-късно последва нов опит за попадение във вратата на орлетата от страна на Николай Димиров, но шутът му мина в опасна близост до целта. Георги Фикийн също се озова на стрелкова позиция, но вратарят на благоевградчани се справи. Иван Димитров на два пъти трябваше да реагира след шутове на гостите, но до ново попадение не се стигна. В 35-та мин. отново Хаджиниколов показа, че ще продължи да бъде основна единица в схемата на своя отбор. Голът му дойде от пряк свободен удар, при който топката рикошира в стената и се оказа неспасяема за Марковски. След подновяването на играта двата тима продължиха да изпробват различни схеми паралелно с дежурните смени в двете селекции. В 62-та мин. Радослав Лефтеров стреля добре, вратарят на орлетата спаси, но топката попадна у Цветан Варсанов, който при добавката бе безпощаден. Благоевградчани намалиха от дузпа чрез Асен Либяховски в 70-та мин., а в 88-та мин. Шаламанов оформи крайния резултат.

„Хубаво е, че завършихме подготовката си с успех, който да даде малко самочувствие на момчетата преди началото на първенството идната седмица. Естествено, че контролите нямат нищо общо с официалните двубои и от тази гледна точка не ни интересува, че имаме повече загуби по време на подготовката, отколкото победи. По-важното е да свършваме своята работа качествено и да бъдем максимално готови за новия сезон. Нямаме нищо против за тогава да сме запазили мачовете, в които да печелим“, заяви Хр. Джоджов.

„ПИРИН“ (РЗ): Бурдин, Цеклеов, Костов, Друнчилов, Сандев, Варсанов, Шапкаров, Падарев, Димиров, Хаджиниколов, Фикийн (Трохaров, Атанасов, Иванов, Лефтеров, Топузов, Паланков, Попадийн, Будин, Кънчев).

„ПИРИН II” (БЛ): Марковски, Тумбев, Перчинков, Вретенарски, Хр. Петров, Янев, Либяховски, Н. Николов, Стамболиев, Низамов, Вангелов (Ангушев, Малашевски, Тодоров, Чавдаров, Домозетски, Камишев, Шаламанов, Грънчаров, Караколев).