Баскетболният отбор на „Политехника“ надигра „Чавдар“ (Тр) със 107:102 (9:22, 34:39, 55:63, 77:77, 89:89) след 2 продължения в Троян и подгони лидера „Видабаскет“ в Западната „А“ група. Дупничани влязоха лошо в мача от 19 кръг и позволиха на домакините да дръпнат с 13 точки разлика в първата част. Избраниците на наставника Александър Драгичевич, който преди 3 г. бе директор на школата на „Евробаскет“ (Бл), отговориха с далеч по-добра втора четвърт и се върнаха в двубоя. До края на редовното време битката продължи с поделено надмощие и сирената прозвуча при 77:77. Добавените 5 минути на таблото не бяха достатъчни за излъчване на победител – 89:89. Водени от капитана си Омар Ел-Аюби, който наниза 11 т. в продълженията, лилавите показаха повече свежест в заключителните 300 секунди и наложиха волята си в най-оспорвания сблъсък, откакто „Политехника“ се базира в Дупница. Тиъм натрупа 23 пункта и е по петите на видинчани, които са с 26 т., но имат и мач по-малко. Трети е „Хасково“ с 21 т., а троянци заемат предпоследното пето място с 16 т. В неделя от 18.00 ч. дупничани посрещат „Видабаскет“ в зала „Спортна“.


„ЧАВДАР“: Петков-3, Пенчев-14, Кочев-23, Маринчевски-10, Михайлов-17 (Хр. Бойнов, Г. Бойнов-8, Славейков-25, Маринов-2).
„ПОЛИТЕХНИКА“: М. Петров-12, Запрянов-7, Ел-Аюби-23, Николов-28, Пенев-14 (Генов-5, Тодоров-8, Ваклинов-4, Б. Петров-6).
ИВАН ДИМИТРОВ
