Втори дамски футболен отбор се пръкна в Благоевград. От вчера на картата се появи женският еквивалент на орлетата „Пирин Лейдис“, който ще развива и своя школа за момичета и девойки. С официално писмо тимът, спонсориран от „Емирейтс Уелт“, заяви в БФС участието си в първенството за жени през новия сезон и феновете ще тръпнат в очакване на градското дерби срещу многократните медалистки „Спортика“.
От „Пирин“ вече стартираха процедура по избор на треньори на представителния състав на орлиците и на подрастващите формации в ДЮШ. Пряк началник на дамите ще бъде Стивън Хамилтън, който беше назначен преди няколко месеца за отговорник на юношеските отбори в благоевградския клуб. Създаването на новия проект беше една от целите, които си постави силният човек на „Дъбравска“ 1 Ива Дацева-Уорън още когато пое властта миналото лято. Задачата пред първия отбор е да се превърне във водещ фактор на женския футбол у нас.
СТОЙЧО СТОИЦОВ
