„Прогресивна България“ печели с 48.425% в Пернишко, взима три от четирите мандати

Пернишкият многомандатен район има четири мандата в Народното събрание. На базата на резултатите от вота на избирателите „Прогресивна Бългаия“ ще има трима депутати. Партията на Румен Радев спечели с огромна преднина пред останалите, като за него гласуваха 48.425% от избирателите. В 52-то НС влизат Петър Бойков Витанов, Мартин Мариов Жлябинков и Веселина Никифорова Петелова. Очаква се обаче водачът да заеме някой от министерските постове и в парламента да влезе и заместник-кметът на Радомир Станислава Йорданова Генадиева. Четвъртият мандат от Перник е за ГЕРБ – СДС, които бяха подкрепени от 18.386% от избирателите в областта. На депутатската банка ще седне отново Георг Даниелов Георгиев.

За партията на Румен Радев са гласували 26 291 или 48.425%. Резултатите са при 100% обработени протоколи. Второто място е за ГЕРБ-СДС. За тях са гласували 9 982 избиратели или 18.386%. Трети са ПП-ДБ, които са получили доверието на 4 451 души или 8.198%. За „Възраждане“, които остават на четвърта позиция, са гласували 2 529 или 4.658%. Следват БСП с 1 893 гласа или 3.487% и МЕЧ -2 208 или 4.067% . „Величие“ са подкрепени от 1 297 души или 2.389%. За ДПС на Пеевски бюлетина са пуснали 961 човека или 1.770%, а за ИТН – 495 или 0.912%. Голяма изненада на изборите – партия „Сияние“, е получила 1 703 или 3.137%. Избирателната активност в областта е 38,43%.

СНИМКА

  КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *