Топ теми

След две години отказ на ОбС Санданчаните Е. Филчев и Кр. Георгиев се опитват чрез съда да придобият общинската част от златен имот в топ центъра

Трети опит да придобият ценен общински имот в топ центъра в Сандански правят съсобствениците Емил Филчев и Красимир Георгиев-Бомбата. След като на два пъти получиха отказ от общинските съветници да им бъде продаден общинският имот с площ от 156 кв.м на ул. „Мара Бунева” в Сандански, оценен на 116 000 лева, Е. Филчев и Кр. Георгиев са депозирали искова молба до Районен съд – Сандански, с която искат съдът да им присъди правото да придобият съсобствения имот, който е частна общинска собственост. Намеренията им са да изградят в имота жилищна 5-етажна сграда.

Това се случва, след като на два пъти Общинският съвет стопира искането на съсобствениците да им бъде продаден имотът в топ центъра, на метри от търговската улица „Македония“ и бившата сграда на кметството. Там в момента се помещават тотопукт и заведение.

В закона категорично е казано, че съсобственост се прекратява съгласно Закона за общинската собственост, а именно, че става със съгласието на съсобственика, в случая това е Общинският съвет и никъде не е описано, че това става с решение на съда, категоричен е експертът Стоян Стоянов.

Не е в правомощията на съда да допусне за разглеждане молбата на ищците за подобно искане, каквото е входирано в Районен съд – Сандански за въпросния общински имот, смята Ст. Стоянов. 

ЛИДИЯ МАНЕВА 

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *