Старшията на „Марек“ А. Кючуков: С повече хора от Дупница се получава по-добра сплав в състава

Старши треньорът на „Марек“ Анжело Кючуков коментира ситуацията в отбора и очакванията към своите футболисти за новия сезон във Втора лига. Дупнишкият специалист вдигна високо летвата, след като завърши миналата кампания без загуба и спаси тима от изпадане няколко кръга пред края.

„В приповдигнато настроение сме, защото направихме добра серия, но казах на момчетата да го забравим. Останалите ще ни гледат по друг начин, вече сме фактор и играем добре. Сега ще ни е по-трудно, очакваме тежък сезон. По новия регламент 6 отбора изпадат. Новите ни попълнения са Емил Виячки, Николай Ганчев, Петър Кирев и синът ми Анжело Кючуков. С него ще съм доста по-взискателен, няма да му бъде никак леко. Знам какви качества има и затова го взимам, за да му подам ръка. В съблекалнята ще си имаме някаква цел. Не искаме обаче да казваме нищо пред хората, защото всеки иска „А“ група, но трябва да знаем докъде ни стигат силите. Със сигурност не искам да се борим да не изпаднем. Говорим след мач, не се правим на голямата работа преди двубоя и да даваме някакви обещания. Просто си вършим работата, тренираме, надяваме се Господ да бъде с нас и да нямаме контузии. Търсим още попълнения – нужни са ни за средната линия и в предни позиции. Понякога се разминават нашите условия и тези на даден футболист. Имаме определена рамка на бюджета. Хубавото е, че хората от общината са коректни, всичко, което се обещава, се дава на датата. Апелът ми е да идват повече зрители на мачовете, момчетата го заслужават, имаме и млади от школата. Повечето са от Дупница, разчитаме на тях. Всеки ден ни се обаждаха да ни предлагат футболисти, особено млади – набори 2005, 2006, 2007. Ние не сме взели никого, с изключение на Петър Кирев, за когото има доста добри отзиви и е талантливо момче. Имаме и юношески национал – Дани Кирилов. Останалите млади също ще се борят за място на терена, включително Кирев. Разполагаме с доста играчи за правилото до 21 г. Предлагаха ни доста такива от „Септември“, „Фратрия“ и други да ги обучаваме и после да ни ги вземат. Ние искаме да си произведем наши момчета, това е пътят. Колкото повече хора има от Дупница, толкова по-добра сплав се получава. Сашо Близнаков също го искахме, но не можахме да се разберем“, заяви А. Кючуков.

ИВАН ДИМИТРОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *