Тройна скачачка на „Джордан“ спечели сребро от националния шампионат под 18 г.

Състезателката на „Джордан“ (Бл) Даная Борисова спечели сребърен медал от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 г. в София. Възпитаничката на треньора Йордан Янев заслужи отличието с резултат 11.60 метра. Титлата грабна Сияна Стоянова от „Радио 999“ (Ям) с 12.09 м, а с бронза се окичи Божидара Иванова от „Радуканови“ (Вд) с 11.15 м. В сектора опити направи още една представителка на благоевградския клуб – Полина Ганчова, която е 10-а с 10.13 м., а веднага след нея се класира надеждата на „Звездите“ (Пч) Мария Трайкова с 9.87 м. През зимата Д. Борисова триумфира с лично постижение от 11.79 м, ала нарушената й подготовка в следващите месеци доведе до спад в състезателната форма и отдалечаване от възможността за покриване на норматив за участие на европейското първенство, за което са нужни 12.20 м.

Владимира Андреева влезе във финала на 100 м с препятствия и се нареди 8-ма. Георги Георгиев остана 9-ти на в бягането на 3000 м, където седми е състезаващият се за съгражданите от „Хермес 2022“ Илия Халкалиев. Личните си рекорди подобриха 14-годишните спринтьори Виктория Станковска, Даниел Галинов и Даниел Гошев, които ще гонят високи класирания в предстоящия шампионат под 16 г. На 200 м Станковска е 32-ра с 27.70 секунди,  а Галинов – 52-ри с 25.49 сек. На 400 м Гошев се нареди 13-и с 53.14 сек., а на 400 м с преп. е 8-ми с 1:04.80 мин. „Джордан“ се включи и в четирите щафетни бягания. На 4х100 м Даниел Галинов, Даниел Гошев, Георги Георгиев и Константин Марков са 16-и с 49.44 сек., същият състав финишира с 8-мо време на 4х400 м – 4:09.49 мин. Даная Борисова, Владимира Андреева, Виктория Станковска и Полина Ганчова (4х100 м) са 10-и с 52.47 сек., а на 4х400 м Андреева, Борисова, Станковска и Ганчова останаха 8-ми с 4:22.51 мин.

ИВАН ДЕЛЧЕВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *