930-те жители на петричкото с. Беласица са на път да се сдобият не само с обновен селски парк, но и с така модерния фитнес на открито. Срещу 171 212 евро без ДДС паркът, в който ще има и детска площадка, вече е поверен на регистрираната в с. Ключ фирма „Илкотон“ ЕООД със собственик Илия Стоянов. Без конкуренция той спечели обекта и вече има подписан договор с община Петрич.
Любимото на селяните място за разходка към момента е с добра и запазена растителност – стари иглолистни и широколистни гори, но алеите са в окаяно състояние. Те са от бетонови плочи и асфалтобетонно покритие и освен неугледни, са доста разбити. Парковата мебел е недостатъчна, стара и счупена. Има изградени декоративни стълбове за електричество, но повечето не функционират.

В същото време селото е едно от най-бързо развиващите се в общината, има основно читалище, стадион, училище и детска градина и е доста посещавано заради едноименната планина и спортните мероприятия, които се организират там. В него има и 5 къщи – паметници на културата, такъв е и кокетната и отлично поддържана църква „Св. Пророк Илия”, която местните наричат „Черквата-лечебница“ заради вярванията, че светията им изпълнява желанията.
ВАНЯ СИМЕОНОВА
