Хиляди граждани се събраха в Нови Сад на пореден мащабен протест срещу управлението на сръбския президент Александър Вучич. Демонстрацията беше организирана в памет на 16-те загинали при трагичния инцидент на жп гарата в града през 2024 г., който протестиращите свързват с корупция и лошо управление, предава Нова.
Участниците в протеста отново настояха за предсрочни парламентарни избори и отправиха обвинения към властта за ограничаване на свободата на медиите, натиск върху политическите опоненти и връзки с организираната престъпност. От своя страна Вучич отхвърля тези твърдения и определя протестите като организирани с подкрепа от чужбина. Според демонстрантите общественото недоволство продължава да расте.
Участниците в протеста отново настояха за предсрочни парламентарни избори и отправиха обвинения към властта за ограничаване на свободата на медиите, натиск върху политическите опоненти и връзки с организираната престъпност. От своя страна Вучич отхвърля тези твърдения и определя протестите като организирани с подкрепа от чужбина. Според демонстрантите общественото недоволство продължава да расте.
