Хиляди отново протестираха в Сърбия с искане за предсрочни избори

Хиляди граждани се събраха в Нови Сад на пореден мащабен протест срещу управлението на сръбския президент Александър Вучич. Демонстрацията беше организирана в памет на 16-те загинали при трагичния инцидент на жп гарата в града през 2024 г., който протестиращите свързват с корупция и лошо управление, предава Нова.

Участниците в протеста отново настояха за предсрочни парламентарни избори и отправиха обвинения към властта за ограничаване на свободата на медиите, натиск върху политическите опоненти и връзки с организираната престъпност. От своя страна Вучич отхвърля тези твърдения и определя протестите като организирани с подкрепа от чужбина. Според демонстрантите общественото недоволство продължава да расте. 

Участниците в протеста отново настояха за предсрочни парламентарни избори и отправиха обвинения към властта за ограничаване на свободата на медиите, натиск върху политическите опоненти и връзки с организираната престъпност. От своя страна Вучич отхвърля тези твърдения и определя протестите като организирани с подкрепа от чужбина. Според демонстрантите общественото недоволство продължава да расте. 

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *