Шестима квестори, учител-видеонаблюдател и двама заместник-директори напразно чакаха единствения зрелостник в областта, изразил желание да се яви на трета матура по химия по желание. Както е известно, в периода 26-29 май се провеждат допълнителните държавни зрелостни изпити по желание на ученика. До тях са допуснати 102-ма зрелостници от областта, като най-много бяха искащите да покажат знанията си по английски език.


Вчера /27.06./ бе датата за матурата по химия с едно подадено заявление и респективно един допуснат дванадесетокласник. Въпросният допълнителен ДЗИ трябваше да се проведе в сградата на Националната хуманитарна гимназия, като бе създадена необходимата организация. Директорът на НХГ Светлана Солачка излезе в отпуска, тъй като е специалист по химия. Съгласно правилата за информационно осигуряване налице бяха общо 6-има квестори – учители от ПГСАГ и ПГТЛП, на който бяха намерени заместници, за да дойдат да пазят зрелостника. А иначе квесторите бяха разпределени по двама в изпитната зала, в коридора и на входа. Комисията на училищно ниво включваше и учител-видеонаблюдател и двамата зам. директори на НХГ Любима Манолова и Кирилка Павлова. За провеждането на матурата бе определена зала на третия етаж в отделно крило, като бяха направени и размествания в дневното разписание.
В 7:50 ч., или 40 мин. преди началото на матурата, зам. директорът по учебната дейност Л. Манолова излезе на входа, за да чака зрелостничката, която така и не дойде. Така в 8:32 ч. бе сложен край на изпита с нула явили се и бяха оформени съответните протоколи.
Също вчера бе и матурата по философия с 4-ма желаещи, от които се явиха двама – един в СУ – Рибново и също един в ПГИ – Благоевград.
До края на седмицата са и третите ДЗИ по биология и информационни технологии, математика – общообразователна подготовка, физика и история – профилирана подготовка.
СТАНИСЛАВА ДАЛЕВА
