18-ките на волейболния „Пирин“ /Рз/ шести в България, децата втори в областта

Талантите до 18 г. на волейболния „Пирин“ /Рз/ станаха шести в България на финалите на държавното първенство в тази възраст в столичната зала „Васил Симов“, но самото класиране сред най-добрите осем заслужава адмирации. Възпитаниците на Йордан Мицин завършиха трети в своята група след успех с 3:0 над „Виктория Волей“ и загуби на 0 срещу  шампионската селекция на ЦСКА и „Славия“. Това прати пиринци в мача за пето място, в който отстъпиха с 1:3 на Софийски университет. На свой терен младите армейци триумфираха в решителния сблъсък за титлата с 3:2 срещу „Люлин“, а в полуфиналите отстраниха също с тайбрек миналогодишния първенец „Левски“. Избраниците на Невен Нешев взеха трофея миналия сезон и при 16-годишните. Люлинци, водени от Теодор Богданов, завършиха със сребърните медали, като поднесоха голямата изненада, изпреварвайки в предварителния поток сините, с което ги насадиха на другия фаворит за златото ЦСКА в 1/2 финала. Клубът от софийския квартал, в който играят само деца от столицата, за втора поредна година е вицешампион на страната, а преди 12 месеца беше победен във финала от „Левски“. В спора за бронза интригата отсъстваше след категоричното превъзходство на детронирания шампион срещу „Славия“ за крайното 3:0. След разложките таланти останаха „Виктория Волей“ и „Добруджа“. Три от индивидуалните отличия грабнаха състезателите на ЦСКА Захари Згуров за най-полезен играч /МВП/, Даниел Тихолов за най-добро либеро и Йордан Ранджев за най-добър разпределител. За най-добър нападател бе избран Константин Манолев (Люлин), съотборникът му Мариян Божилов взе приза за най-добър изпълнител на сервис, а Николай Николаев /Левски/ грабна наградата за най-добър блокировач.

От „Пирин“ /Рз/ се похвалиха и с второто място в областното първенство за момчета 4-ти клас. Надеждите на академията в планинското градче, начело с Владимир Панев, надвиха с 2:1 „Велбъжд“ и с 2:0 „Миньор“ и малко не им достигна да надделеят над „Ихтиман“ /1:2/.