Треньорът на „Банско“ се енергизира след победата в Етрополе: С тази игра няма как да изпаднем

„Банско“ спечели ценни 3 точки с 2:0 като гост на „Чавдар“ в Етрополе. Домакините доказаха имиджа си на непредсказуем отбор и във втора поредна среща загубиха с такъв резултат, както стана в събота срещу „Пирин“ (ГД). Козлите поведоха във 2-та мин., когато Денис Ангелов засече с глава центриране на Венцислав Маламов. Пропуски направиха Мохамед Ажес, Маламов и Веско Весков, а най-чистото положение пропиля Борислав Хазуров – сам срещу вратаря Христо Матев в 32-та мин. След това чавдарци на свой ред поставиха под изпитание Хуго Гумиеро, който трябваше да се справя с опасни шутове на Николай Иванов и Николай Ботев. След почивката етрополци излязоха променени и организираха няколко бързи атаки, ала Христо Василев, Владимир Тачев и Ботев нямаха късмет. Гостите търпеливо чакаха своя шанс и отбиваха напъна на съперниците си. Така в 67-та мин. Костадин Василев с изненадващ удар от 30 метра преодоля Матев за 2:0. Милен Лефтеров и Тиаго не успяха да се разпишат съответно в 76-та и 82-та мин. от добри позиции.

„Изиграхме добър мач, в който имахме шанса да отбележим в първите минути. Това внесе спокойствие в нашата игра и разстрои организацията на „Чавдар“. С това, което демонстрирахме, няма как да изпаднем, ала остава задължението за нас да го направим и в следващите двубои“, коментира треньорът на банскалии Георги Иванов.

„БАНСКО“: Гумиеро, М. Димитров (77-Ейков), Лечов, Василев, Слаев, Весков (46-Лефтеров), Ажес, Маламов (60-Уилсън), Ангелов (60-Тиаго), Хазуров (46-М. Георгиев), Божинов.